Registrovat Zapomenuté heslo
  • Kategorie
  • Děti
  • Maminky
  • Tatínci
  • Ostatní
  • Členství
  • Reklama
  • Kontakt
Seřadit dle: stáří   návštěvnosti   hodnocení

Přírodní barva na vlasy
21.01.2012 19:40:54

Mnoho žen, které jsou v radostném očekávání ,možná podobné dilema řešilo – barvit si vlasy či nebarvit? Odpověď není zcela jednoznačná. Kosmetické firmy, by vám jistě tvrdily, že žádné nebezpečí neexistuje, odborníci tak jednotní nejsou. Existuje přírodní barva, která by pomohla dilema vyřešit?


Co obsahují léčivé rostliny a na co pomáhají?
17.01.2012 20:02:05

Léčivá rostlina  je taková rostlina, která svými obsahovými látkami příznivě ovlivňuje stav organismu. Metoda užívající k léčení léčivých rostlin se nazývá fytoterapie (by­linkářství). K léčení mohou být použity nejrůznější části bylin, ke­řů, stromů či hub. Z přibližně 3 700 taxonů vyš­ších rostlin rostoucích na území České republiky se v průběhu staletí k léčebným účelům užívalo asi 800 druhů a nyní se jich takto používá asi 200. Celosvětově je z 250 000 známých druhů vyšších rostlin k…


Není droga jako droga (léčivo)
15.01.2012 11:48:37

Drogy jsou usušené nebo jinak konzervované ros­tliny, živočicho­vé, jejich části nebo produkty jejich metabolismu. Pojmenování pochází z nizozemského slova droog = suchý, vztahující se k vysušenému stavu zboží. Oklikou přes jiné jazyky toto slovo získalo druhotný český význam škodlivé návykové látky, s nímž se nejčastěji setkáme v kriminalistice a vsenzacechtivých médiích. V důsledku toho vznikla nežádoucí situace, kdy tento hostující, negativní význam slova droga není v češtině vůbec logicky…


Kouzlo vietnamské kuchyně
11.01.2012 20:09:32

Čínská, francouzská a thajská kuchyně se na samém východu poloostrova Západní Indie snoubily v kuchyni vietnamskou. Ta je neuvěřitelně zdravá a bohatá na suroviny, které jí monzunové klima přináší. kuchařské umění ve Vietnamu se právem řadí mezi nejlepší a nejzdravější na světě.


Chleba a rohlíky, jíme v dnešní době poctivé pečivo?
05.01.2012 19:50:11

Když se řekne chléb či pečivo, většinu lidí napadne, že na tomto přece není ani možné co šidit. Bohužel, opak je pravdou. I naše základní potravina, kterou je chléb, doznala poslední dobou v našem chemicko-potravinářském průmyslu značných změn. 


Povánoční slevy!! Pozor na nezákonné praktiky obchodníků!
29.12.2011 10:26:24

Povánoční slevy jsou hitem obchodních domů. Prodejci zlevňují sortiment o desítky procent, někdy ovšem jen na oko. Takové praktiky jsou nezákonné.


Nový rok tak, jak jej neznáte!
28.12.2011 22:32:50

Nový rok ne vždy připadá na 1. ledna, pojďme se krátce podívat na to, kdy lidé z celého světa a z různých koutů země slaví příchod nového roku.


Duchem vánoční atmosféry jsou české vánoční tradice, dodržujete je?
20.12.2011 20:34:15

České Vánoce jsou bohaté na různé tradice a zvyky, které nám závidí celý svět, a na zahraničních portálech o nich naleznete pouze zmínky obdivu. Tradiční české Vánoce jsou dokonce motivem pro zahraniční turisty, aby v době svátků navštívili naši republiku. Na rozdíl od jiných zemí u nás Vánoce i přes veškerou snahu, stále ještě nejsou ryze komerční, ale ani čistě křesťanské. České tradice mají ze všeho jen to nejlepší. Jaké znáte vánoční zvyky a které dodržujete?


Jak přežít vánoční shon a stres?
14.12.2011 21:28:10

Také zažíváte před Vánoci pocit beznaděje, že se „všechno“ prostě nedá stihnout? Nebo naopak patříte ke šťastnější menšině, která prostě nic neřeší a svátky si užívá? Stav, který by se dal označit jako předvánoční stres, zná tak trochu asi každý z nás. Jak se projevuje a proč bychom se měli podobných stresových situací raději vyvarovat? Vánočně se nenaladíme v přeplněných supermarketech a příjemné svátky nezaručí umytá okna a „vygruntovaný“ byt.


Co možná nevíte o kávě!
10.12.2011 20:03:23

Káva se pije pro svou sílu. Kvůli kofeinu, látce, která člověku pomáhá překonat chvilkovou únavu, když je potřeba. Lidé si ale zvykli používat kávu jako povzbuzující prostředek po celý den. Kofein je diuretikum a psychoaktivní látka. Konzumace ve větším množství se nedoporučuje. Čím jemnější je káva, tím menší množství kofeinu je v ní obsaženo. Tím je lepší, zdravější a chutnější.


Vánoce v Africe, uvařte si typický Etiopský štedrovečerní pokrm!
07.12.2011 17:21:00

Vánoce v Africe připadají na dobu letních prázdnin a většina zemí je neslaví v prosinci, ale sedmého ledna. To je totiž termín, na který vycházejí Vánoce podle třináctiměsíčního kalendáře ortodoxních křesťanů. Oslava Vánoc je však ve většině afrických zemích pojatá hlavně z církevního hlediska a vyměňování dárků je pouze její zanedbatelnou­ částí.


Dekorujte pomocí techniky DECOUPAGE!!!
22.11.2011 15:35:02

Ubrousková technika nebo­li decoupage je způsob zdobení předmětů pomocí motivů vystřižených z papírových ubrousků, lepených pomocí lepidla určeného speciálně pro tuto techniku. Decoupage, ubrousková technika nebo ubrousková metoda je dnes velmi oblíbenou výtvarnou technikou. Ze vzorů z ubrousků můžete vytvořit zajímavé vzory a kompozice, kterými můžete ozdobit prakticky všechno. Decoupage, ubrousková technika vám umožní bez zvláštních výtvarných schopností vytvářet nová netradiční umělecká…


Náš filmový tip, Fontána / The Fountain (2006)
16.11.2011 15:22:43

Fontána/The Fountain


HRAŠKA - dietní a chutný pomocník v kuchyni!
13.11.2011 17:48:49

Hraška je lahodná hrachová směs vhodná pro speciální diety a to hlavně pro celiaky a diabetiky. Pro svůj vysoký obsah nutričních hodnot a vyšší stravitelnosti lze hrašku doporučit především osobám s vysokou fyzickou zátěží, sportovcům a pro všechny, kteří se chtějí zdravě stravovat. Hraška uspokojí i náročné strávníky.  


Celiakie a celoživotní bezlepková dieta
09.11.2011 18:30:25

Celiakie je chronické onemocnění sliznice tenkého střeva způsobené přecitlivělostí na lepek , což je označení pro směs bílkovin obsaženou v mnoha druzích obilí. Nesnášenlivost přetrvává celoživotně, částečně geneticky determinována. V současnosti je tato choroba nevyléčitelná, při dodržování bezlepkové diety však vymizejí všechny její příznaky.


Zobrazit další

Končící aukceDalší zboží »

nebyly nalezeny žádné položky