Registrovat Zapomenuté heslo
  • Kategorie
  • Děti
  • Maminky
  • Tatínci
  • Ostatní
  • Členství
  • Reklama
  • Kontakt
Seřadit dle: stáří   návštěvnosti   hodnocení

Přírodní barva na vlasy
21.01.2012 19:40:54

Mnoho žen, které jsou v radostném očekávání ,možná podobné dilema řešilo – barvit si vlasy či nebarvit? Odpověď není zcela jednoznačná. Kosmetické firmy, by vám jistě tvrdily, že žádné nebezpečí neexistuje, odborníci tak jednotní nejsou. Existuje přírodní barva, která by pomohla dilema vyřešit?


Co obsahují léčivé rostliny a na co pomáhají?
17.01.2012 20:02:05

Léčivá rostlina  je taková rostlina, která svými obsahovými látkami příznivě ovlivňuje stav organismu. Metoda užívající k léčení léčivých rostlin se nazývá fytoterapie (by­linkářství). K léčení mohou být použity nejrůznější části bylin, ke­řů, stromů či hub. Z přibližně 3 700 taxonů vyš­ších rostlin rostoucích na území České republiky se v průběhu staletí k léčebným účelům užívalo asi 800 druhů a nyní se jich takto používá asi 200. Celosvětově je z 250 000 známých druhů vyšších rostlin k…


Není droga jako droga (léčivo)
15.01.2012 11:48:37

Drogy jsou usušené nebo jinak konzervované ros­tliny, živočicho­vé, jejich části nebo produkty jejich metabolismu. Pojmenování pochází z nizozemského slova droog = suchý, vztahující se k vysušenému stavu zboží. Oklikou přes jiné jazyky toto slovo získalo druhotný český význam škodlivé návykové látky, s nímž se nejčastěji setkáme v kriminalistice a vsenzacechtivých médiích. V důsledku toho vznikla nežádoucí situace, kdy tento hostující, negativní význam slova droga není v češtině vůbec logicky…


Kouzlo vietnamské kuchyně
11.01.2012 20:09:32

Čínská, francouzská a thajská kuchyně se na samém východu poloostrova Západní Indie snoubily v kuchyni vietnamskou. Ta je neuvěřitelně zdravá a bohatá na suroviny, které jí monzunové klima přináší. kuchařské umění ve Vietnamu se právem řadí mezi nejlepší a nejzdravější na světě.


Chleba a rohlíky, jíme v dnešní době poctivé pečivo?
05.01.2012 19:50:11

Když se řekne chléb či pečivo, většinu lidí napadne, že na tomto přece není ani možné co šidit. Bohužel, opak je pravdou. I naše základní potravina, kterou je chléb, doznala poslední dobou v našem chemicko-potravinářském průmyslu značných změn. 


Povánoční slevy!! Pozor na nezákonné praktiky obchodníků!
29.12.2011 10:26:24

Povánoční slevy jsou hitem obchodních domů. Prodejci zlevňují sortiment o desítky procent, někdy ovšem jen na oko. Takové praktiky jsou nezákonné.


Nový rok tak, jak jej neznáte!
28.12.2011 22:32:50

Nový rok ne vždy připadá na 1. ledna, pojďme se krátce podívat na to, kdy lidé z celého světa a z různých koutů země slaví příchod nového roku.


Duchem vánoční atmosféry jsou české vánoční tradice, dodržujete je?
20.12.2011 20:34:15

České Vánoce jsou bohaté na různé tradice a zvyky, které nám závidí celý svět, a na zahraničních portálech o nich naleznete pouze zmínky obdivu. Tradiční české Vánoce jsou dokonce motivem pro zahraniční turisty, aby v době svátků navštívili naši republiku. Na rozdíl od jiných zemí u nás Vánoce i přes veškerou snahu, stále ještě nejsou ryze komerční, ale ani čistě křesťanské. České tradice mají ze všeho jen to nejlepší. Jaké znáte vánoční zvyky a které dodržujete?


Jak přežít vánoční shon a stres?
14.12.2011 21:28:10

Také zažíváte před Vánoci pocit beznaděje, že se „všechno“ prostě nedá stihnout? Nebo naopak patříte ke šťastnější menšině, která prostě nic neřeší a svátky si užívá? Stav, který by se dal označit jako předvánoční stres, zná tak trochu asi každý z nás. Jak se projevuje a proč bychom se měli podobných stresových situací raději vyvarovat? Vánočně se nenaladíme v přeplněných supermarketech a příjemné svátky nezaručí umytá okna a „vygruntovaný“ byt.


Co možná nevíte o kávě!
10.12.2011 20:03:23

Káva se pije pro svou sílu. Kvůli kofeinu, látce, která člověku pomáhá překonat chvilkovou únavu, když je potřeba. Lidé si ale zvykli používat kávu jako povzbuzující prostředek po celý den. Kofein je diuretikum a psychoaktivní látka. Konzumace ve větším množství se nedoporučuje. Čím jemnější je káva, tím menší množství kofeinu je v ní obsaženo. Tím je lepší, zdravější a chutnější.


Vánoce v Africe, uvařte si typický Etiopský štedrovečerní pokrm!
07.12.2011 17:21:00

Vánoce v Africe připadají na dobu letních prázdnin a většina zemí je neslaví v prosinci, ale sedmého ledna. To je totiž termín, na který vycházejí Vánoce podle třináctiměsíčního kalendáře ortodoxních křesťanů. Oslava Vánoc je však ve většině afrických zemích pojatá hlavně z církevního hlediska a vyměňování dárků je pouze její zanedbatelnou­ částí.


Dekorujte pomocí techniky DECOUPAGE!!!
22.11.2011 15:35:02

Ubrousková technika nebo­li decoupage je způsob zdobení předmětů pomocí motivů vystřižených z papírových ubrousků, lepených pomocí lepidla určeného speciálně pro tuto techniku. Decoupage, ubrousková technika nebo ubrousková metoda je dnes velmi oblíbenou výtvarnou technikou. Ze vzorů z ubrousků můžete vytvořit zajímavé vzory a kompozice, kterými můžete ozdobit prakticky všechno. Decoupage, ubrousková technika vám umožní bez zvláštních výtvarných schopností vytvářet nová netradiční umělecká…


Náš filmový tip, Fontána / The Fountain (2006)
16.11.2011 15:22:43

Fontána/The Fountain


HRAŠKA - dietní a chutný pomocník v kuchyni!
13.11.2011 17:48:49

Hraška je lahodná hrachová směs vhodná pro speciální diety a to hlavně pro celiaky a diabetiky. Pro svůj vysoký obsah nutričních hodnot a vyšší stravitelnosti lze hrašku doporučit především osobám s vysokou fyzickou zátěží, sportovcům a pro všechny, kteří se chtějí zdravě stravovat. Hraška uspokojí i náročné strávníky.  


Celiakie a celoživotní bezlepková dieta
09.11.2011 18:30:25

Celiakie je chronické onemocnění sliznice tenkého střeva způsobené přecitlivělostí na lepek , což je označení pro směs bílkovin obsaženou v mnoha druzích obilí. Nesnášenlivost přetrvává celoživotně, částečně geneticky determinována. V současnosti je tato choroba nevyléčitelná, při dodržování bezlepkové diety však vymizejí všechny její příznaky.


Jak správně vybrat přístroj na výrobu kávy?
02.11.2011 22:05:00

Mezi moderní přístroje na výrobu kávy patří bezesporu všechny druhy překapávacích kávovarů, ze kterých lze připravit výborný přefiltrovaný nápoj. Jsou dva způsoby filtrování, manuální a automatické. Při prvním způsobu používáme kávovou konvici s nálevkou a filtrovacím papírem. Vroucí vodou zalijeme kávu, která prochází filtrem do nastavené konvice. Jedná se patrně o nejjednodušší a nejoblíbenější způsob přípravy kávy. Při druhém, automatickém způsobu kávovar vaří malé množství vody, která…


Nové cvičení? Ano, je tu Les Mills
01.11.2011 16:52:37

Pokud jste si mysleli, že ve cvičení už nejde vymyslet nic nového, tak jste se spletli. Z Nového Zélandu totiž přichází Les Mills, což je cvičební program, který prý člověka dostane do dokonalé formy. Samozřejmě je to cvičení, při kterém nechybí hudba, instruktor a většinou i propocená trička. To vše ale opět s úsměvem (poslední dobou snad neexistuje nudné cvičení).


Pasivní domy
27.10.2011 11:27:50

Pasivní dům (z německé­ho Passivhaus, v Česku používán i termín ener­geticky pasivní dům, česká zkratka PD) je stavba, která splňuje dobrovolná, ale přísná kritéria energetických úspor při provozu domu. Koncepce pasivního domu není architektonický styl nebo stavební systém, ale dílčí kapitola při navrhování a projektování novostaveb nebo rekonstrukcí.


Kouzlo čaje
25.10.2011 12:51:59

Čaj je hned po vodě nejčastějším nápojem, který lidé pijí na celém světě. O jeho vzniku existuje několik legend. Ne zcela nereálná se zdá ta, podle níž si v době kolem 2500 let př.n.l. vařil čínský panovník vodu a spadly mu do ní čajové lístky, čímž vznikl lahodný nápoj. Ať už nápad vařit z lístků čajovníku čínského, indočínského a assamského vznikl jakkoli, jisté je, že tato rostlina patří mezi nejdéle využívané rostliny světa. 


Jóga - fyzické a duševní zdraví
20.10.2011 19:31:40

Ve zjednodušené formě můžeme Cestu Jógy rozdělit na tři roviny, které se vzájemně prolínají a doplňují: jógu těla (např. Hatha jóga, Power jóga), jógu duše (charakterová očista v Rádža józe, Karma jóga, Bhakti jóga, Shakti jóga) a jógu ducha (meditace). Správně porozumět józe není snadné. Lidé žijící na Západě obvykle hledají způsoby, jak se složité asány z knih naučit co nejrychleji a ptají se, kolik to bude stát. Jóga ale není auto, které vás dopraví za pár chvil tam, kam chcete. Jóga…


Bulgur - hubněte s chutí!
19.10.2011 12:39:34

Obiloviny patří k základům naší stravy, jsou hlavním zdrojem sacharidů. V této kategorii najdete kompletní spektrum obilovin, od nejběžnějších (pšenice, kukuřice, rýže) po málo známé (kamut, quinoa), v běžné podobě (mouky, vločky, těstoviny) i v podobě exotičtější (kuskus, bulgur, polenta).


Thajská polévka se zázvorem
14.10.2011 15:53:17

Tato velmi jednoduchá polévka Vás 100% zahřeje, kokosové mléko a zázvor jsou klasické thajské ingredience, jednoduše je koupíte v supermarketu a dokonce i za babaku.)


Jaká je Vaše ekologická stopa?
11.10.2011 14:50:32

Ekologická stopa je uměle vytvořená jednotka, která určuje kolik metrů čtverečních Ze­mě potřebuje člo­věk k dané činnosti, či kolik metrů čtverečních Země potřebuje pro svůj život. Jednotka v sobě obsahuje vše od získání potravin, dopravu až po odpad, který člověk vyprodukuje. Někdy se pro přehlednost čísel používají též hektary.


LÁTKOVÉ PLENY - šetří přírodu a vaši peněženku
05.10.2011 13:52:19

Látkové pleny jsou znovu použitelné a mohou být vyrobeny z přírodních vláken, umělých hmot nebo kombinací obojeho. Častokrát jsou vyrobeny z průmyslové bavlny, která může být vybělení nebo mít přirozenou barvu. Další přírodní vlákna využívané při výrobě jsou vlna, bambus a nebělené konopí. Z umělých materiálů se používá froté mikrovlákno nebo polyuretanový materiál na vnitřní absorpční vrstvě. Tradiční látkové pleny se skládaly z látky ve tvaru čtverce nebo obdélníku, který se zajišťoval…


Jak hubnout
28.07.2011 22:25:56

Způsoby hubnutí V současné době mají ženy mnoho způsobů jak zhubnout, některé možnosti jsou jednoduché a nevyžadují velkou námahu, stačí třeba jen spolknout tabletku a čekat, až se dostaví požadovaný výsledek, jiné již spočívají například v chirurgickém zákroku, jako je tomu u bandáže žaludku. V následujícím textu se pokusíme zjistit, které možnosti hubnutí jsou skutečně účinné.


Zdravý deodorant
25.07.2011 10:42:24

Přírodní deodoranty jsou stejně účinné jako ty vyrobené uměle. Jejich výhodou je, že neobsahují látky, které škodí lidskému zdraví, a nevyvolávají žádné alergické reakce.


Plavky 2011, co je v kurzu?
21.07.2011 13:54:15

Sezóna dovolených je v plném proudu a k ní samozřejmě patří letní koupání. V rybníce, na přehradě, na koupališti nebo třeba u moře – všude se nám budou hodit kvalitní plavky. Jaké materiály a střihy jsou letos v kurzu?


Kudy kam, vyražte si na výlet do Slovácka!
19.07.2011 12:27:59

Léto je v plném proudu a volné víkendy Vás lákají k výletů do přírody, do hor, na zámek, či do muzea? Máme pro Vás tipy na výlety tentokrát do Slovácka!


Máme rádi bylinky – Levandule
12.07.2011 12:16:19

Levandule lékařská (Lavandula angustifolia) Tato vonná fialově kvetoucí bylinka se hojně pěstuje v oblasti Provence v jižní Francii. Levandulová pole najdete i v Chorvatsku, zejména ve vnitrozemí ostrova Hvar, který je levandulovou vůní proslulý.


Máme rádi bylinky - Majoránka
12.07.2011 11:59:16

Majoránka zahradní (Origanum majorana) Majoránka pochází ze severní Afriky, přední Asie a jižní Evropy, kde se také dodnes nejvíce pěstuje. Staří Římané, Egypťané a Řekové majoránku považovali víc za léčivou rostlinu než za koření. Kdysi se z ní připravoval i nápoj lásky.


Končící aukceDalší zboží »

nebyly nalezeny žádné položky