Registrovat Zapomenuté heslo
  • Kategorie
  • Děti
  • Maminky
  • Tatínci
  • Ostatní
  • Členství
  • Reklama
  • Kontakt

Nové cvičení? Ano, je tu Les Mills

Pokud jste si mysleli, že ve cvičení už nejde vymyslet nic nového, tak jste se spletli. Z Nového Zélandu totiž přichází Les Mills, což je cvičební program, který prý člověka dostane do dokonalé formy. Samozřejmě je to cvičení, při kterém nechybí hudba, instruktor a většinou i propocená trička. To vše ale opět s úsměvem (poslední dobou snad neexistuje nudné cvičení).

Les Mills programy jsou rozšířené ve více než osmdesáti zemích po celém světě, třinácti tisících klubech a týdně je navštěvuje více než milion nadšených klientů, kteří se znovu a znovu vracejí.

Les Mills se dělí do deseti základních cvičení, ale u nás se zatíím ve většině klubech cvičí kolem 3 až 5 druhů a to těch, které jsou nejpopulárnější. Pokud byste chtěli Les Mills vyzkoušet, tak můžete navštívit buď hodinu vednou odborným vyškoleným instruktorem, nebo se podívat na nějaká videa, kterých je na internetu opravdu požehnaně a cvičení podle nich je možné zvládnout také. A jaké je tedy rozdělení Les Mills? Tady je alespoň pár pro představu:

Bydypump: Tento program je po celém světě nejúspěšnější. Rozvíjí vytrvalost i sílu a je určený k tomu, aby člověka dostal rychle do formy. Procvičíte při něm prý každý sval v těle. Je to originální program, díky němuž zesílí celé tělo. Během 60 minut se stihnou procvičit všechny hlavní svalové skupiny a spálí se maximum kalorií. Rozehřátí se provádí vždy pouze s lehkými vahami. Následuje hlavní část, kdy se intenzivně procvičují hlavní svalové skupiny včetně hrudníku, zad, ramen nebo břišních svalů. Během pomalejšího tempa hudby na konci lekce je potom dostatek času pro dokonalé protáhnutí. „Během jedné lekce Bodypump spálíte až 600 kalorií, znatelně zesílíte, zlepšíte svoji kondici, vytvarujete svaly a díky pravidelnému cvičení zvýšíte svoji hustotu kostí, čímž se budete bránit osteoporóze,“ říká Ria Hrušovská, koordinátorka cvičení Les Mills v Holmes Place. Základem všech cviků je správné držení těla. Instruktor bedlivě kontroluje každého účastníka kurzu, aby se naučil pohyb správně. 

Bodybalance: Je spojením pilates, jógy a tai-chi. Zlepšuje držení těla, pohyblivost kloubů a také vás dostane do psychické pohody.

Bodycombat: Tady je pro změnu spojení karate, boxu, tai-chi a dalších bojových umění a je bráno jako kardio cvičení a spalovací trénink. Do nikoho nemlátíte – soupeř je jen virtuální.

Bodyjam: Pokud rádi tančíte, tak tady je zase propojení nejrůznějších tanečních stylů. Pokud si chcete zlepšit fyzičku i náladu, tak není co řešit.

01.11.2011 16:52:37

Autor: Iva Kučerová

Hodnotilo: 0

Komentáře

Končící aukceDalší zboží »

nebyly nalezeny žádné položky