Registrovat Zapomenuté heslo
  • Kategorie
  • Děti
  • Maminky
  • Tatínci
  • Ostatní
  • Členství
  • Reklama
  • Kontakt

Co možná nevíte o kávě!

Káva se pije pro svou sílu. Kvůli kofeinu, látce, která člověku pomáhá překonat chvilkovou únavu, když je potřeba. Lidé si ale zvykli používat kávu jako povzbuzující prostředek po celý den. Kofein je diuretikum a psychoaktivní látka. Konzumace ve větším množství se nedoporučuje. Čím jemnější je káva, tím menší množství kofeinu je v ní obsaženo. Tím je lepší, zdravější a chutnější.

Káva čerstvá, kvalitní a velejemná obsahuje jen nepatrné množství kofeinu a mnoho nenasycených mastných kyselin a lipidických olejů. Tyto látky jsou zdraví prospěšné. Nalezneme je v zelenině a obilí. Nízký obsah kofeinu zajišťuje, že nebudete mít nepříjemné kofeinové příznaky. Nebudou se Vám třást ruce, bolet hlava, či silně tlouci srdce.

Káva je charakteristická svou silnou vůní a černou barvou. Obsahuje mimo jiné alkaloid kofein, který povzbuzuje srdeční činnost a pro jeho povzbuzující účinky se káva pije především. Káva se odborně připravuje jako směs plodů různých druhů kávovníku. Nejčastěji se setkáváme s plody Coffea robusta a Coffea arabica (méně používanné Coffea excelsa a Coffea liberica se na trhu vyskytují zřídka.

Pro přípravu kávy v našich zeměpisných šířkách se používají jen dva základní typy: káva arabica a robusta. Arabika (cca 25 % světové produkce) je káva vyšší kvality s menším obsahem kofeinu a širokým spektrem delikátních chutí a vůní. Pěstuje se ve větších nadmořských výškách, často na sopečné půdě, či jako lesní forma (např. etihopská káva Harar či Wild Forest). Zrna jsou větší než u robusty a během pražení i samotné přípravy jsou velice citlivá na teplotu. Robusta je méně náročná odrůda kávovníku. Její podíl na světové produkci je asi 75 %. K největším producentům patří Brazílie, Vietnam, Kolumbie a Indonésie. Zrnka jsou menší, chuťově je tato káva více zemitá a silná. Obsahuje dvakrát více kofeinu než arabika. Na trhu lze ale zakoupit i velmi kvalitní jednodruhové robusty, které jistě dokáží také zaujmout

Instantní káva

Instantní káva byla poprvé představena na panamerické výstavě v Buffalu japonsko-americkým chemikem Satori Kato. Kolem roku 1910 dostal patent na výrobu instantní kávy George Constant Washington, jehož káva se uplatnila především u vojáků na frontě. Oblíbenou a chutnější kávu vyráběla od roku 1938 firma Nescafé. Na trh začala pronikat až v 50. letech 20. století díky výrobě procesem sušení mrazem, při němž si zachovává své typické aroma. Šálek instantní kávy je rychle a snadno připraven, bez složitého vaření, protože to již proběhlo v závodě.

Rozpustná káva se vyrábí sušením vyextrahovaných (vyluhovaných) mletých pražených zrn kávovníku. Tento silný kávový extrakt se z velmi vysokých teplot (okolo 100 °C) rychle zchladí na pouhé 4 °C. Právě zchlazení má velký podíl na kvalitě budoucí instantní kávy. Následuje další zpracovatelský úkon, a tím je sušení. Kávové společnosti vaří milióny šálků kávy denně, aby vyrobily instantní kávu. Tato ohromná množství čerstvé kávy se pak odpařením značného množství vody zahušťují. Následně se vyrobí instantní káva použitím jedné ze dvou metod: buď metodou sušení mražením nebo metodou sušení sprayováním.

Kdo je to barista?

Barista je člověk, který se specializuje na přípravu kávy, obzvláště espressa a nápojů založených na espressu. Své schopnosti porovnávají baristé na různých mezinárodních i národních kláních. Vrcholnou akcí je Mistrovství světa baristů, kam postupuje vítěz národního mistrovství každé členské země kávové asociace.

10.12.2011 20:03:23

Autor: Iva Kučerová

Hodnotilo: 0

Komentáře

Končící aukceDalší zboží »

nebyly nalezeny žádné položky